W jakim celu warto publikować zdjęcia na płótnie?

Jakkolwiek mogłoby okazać się, że w dobie obecności aparatów cyfrowych coraz bardziej sporadycznie drukujemy zdjęcia, wciąż dużo postaci się na to porywa. Prywatna galeria ukazująca najgłówniejsze wydarzenia z życia rodziny to przecież doskonały pomysł na ozdobę ściany. Osoby oczekujące czegoś niesamowitego winny pomyśleć o wydrukach na płótnie. Z jakiego powodu?

Druk zdjęć na płótnie cieszy się popularnością. Zwykle tego typu produkty zamawiane są na podarek dla bliskich osób, ewentualnie jako produkt  ozdobny do wnętrza. W jaki sposób one powstają i czym kierować się wybierając firmę oferującą takie usługi?

Twoje zdjęcie w formie obrazu

Grafikę, na której został uchwycony zasadniczy dla Ciebie momencik, piękno przyrody, czy ciekawy kadr, z pewnością warto wydrukować. Obrazy ze zdjęć na bank będą prezentować się okazale, przede wszystkim o ile zdecydujemy się na większy rozmiar. W taki sposób obrazy ze zdjęć stworzą domową galerię, ale równie świetnie sprawdzą się jako ciekawy prezent dla kogoś bliskiego.

Wykorzystanie fotoobrazu

O ile chcesz uczynić komuś miłą niespodziankę, Twoje zdjęcie w formie obrazu z pewnością będzie perfekcyjnym podarunkiem. Jest to nie tylko chwytliwy pomysł na podarunek, lecz częstokroć także składnik dekoracyjny wnętrza. Możesz zamówić obraz pojedynczy, kolaż utworzony w wielu grafik, względnie składający się z kilku części. Niektórzy zamawiają też pełne kompozycje, które zapełniają prawie kompletną ścianę w salonie czy sypialni i w taki sposób ozdabiają wnętrze.

Spory gabaryt w świetnej jakości.

Druk zdjęć na płótnie dostępny jest w nieomal każdym formacie i przy wielkich rozmiarach nie obniża jakości obrazu. Daje to dużą dowolność w adaptacji przestrzeni i wystroju wnętrz za pomocą takiego gadżetu. Obraz może zajmować np. całość czy względnie większą część ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest też stworzenie kompozycji z różnych zdjęć o podobnej tematyce, która potrafi określić wnętrzu całkowicie innego aspektu. Zaletą jest brak refleksów – obraz na płótnie można zawiesić naprzeciwko okna bez obaw, że w słoneczne dni pozostanie on niewidzialny z niektórych lokalizacji pomieszczenia.

Jak dokonać wyboru?

Wyszukując drukarni proponującej wydruk na płótnie należałoby przetestować, czy może ona zaproponować dodatkowe usługi, jak m.in.. retusz fotografii czy sporządzanie niestandardowych zleceń. Albowiem taki obraz będzie zawieszony w miejscu, wskazane jest sprawdzić, iż wykorzystywane do nakładu farby są bezwonne i bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie ulega najmniejszej wątpliwości nie mniej istotna jest jakość utworzenia – nasycone, a jeszcze trwałe kolory to gwarancja, że taki obraz będzie dekoracją poprzez długie lata.

Jak kupić fotoobraz?

Sporo firm oferuje własne usługi poprzez internet. Starczy, iż konsument złoży zapotrzebowanie przez stronę internetową i prześle zdjęcie w stosownej rozdzielczości. Trzeba wybrać rodzaj materiału i dodatkowo format fotoobrazu. W następnej kolejności fotka nanoszona jest na tkaninę za pomocą farb i przy użyciu specjalistycznych ploterów. Etap końcowy to naprężenie płótna na wykonaną wcześniej ramę, a odtąd zapakowanie i przesyłka do interesanta.

Co uwzględnić podczas zamawiania obrazu?

Kiedy naprawdę wybierzemy właściwą fotografię, którą chcemy mieć na płótnie, należy przetestować jaka jest jej rozdzielczość – to naturalnie ona często rozstrzyga wybór rozmiaru takiego obrazu. Fotoobrazy najlepiej prezentują się w dużym rozmiarze. Istotne jest określenie wielkości obrazu. W tym celu pożądane byłoby zastanowić się nad miejscem, w jakim zwiśnie zdjęcie. Może okazać się, iż za spory kaliber będzie przytłaczający, a nazbyt nieduży nie sprawi przydatnego wyniku.

Przed złożeniem zamówienia wskazane jest zweryfikować, iż wyselekcjonowana poprzez nas drukarnia wykona fotografiki na płótnie wyłącznie z wykorzystaniem nietoksycznych i najlepiej bezzapachowych farb. W dodatku można zapytać o ewentualne poprawianie zdjęć przed wydrukiem oraz odporność. W niektórych sytuacjach dodatkową osłonę przed działaniem promieni słonecznych zapewni werniks. Pokryty nim produkt można delikatnie filtrować z pyłu lekko nawilżoną szmatką.