Dobrej jakości wizytówki

Wizytówka jest przedmiotem, który nas prezentuje, i pomaga budować o Tobie ocenę. A pierwsze wrażenie jest nadzwyczaj istotną sprawą – a przecież nie od dziś nie ulega wątpliwości, iż to pierwsze uczucie staje się ostateczne. Do wyboru istnieje dużo ich typów i jedno wiem – na sto procent nie winny być to zwykłe wizytówki drukowane na domowych drukarkach. Nowoczesne techniki użytkowane w poligrafii czy też tendencje marketingowe umożliwiają używanie różnego typu wizytówek.

Papier do publikowania wizytówek

Wizytówka musi obejmować określoną treść włożoną w pomysł grafika. Musi zwłaszcza być wysokiej jakości, aby pobudzać do przeczytania i zatrzymania na dłużej. I poniekąd po kilku miesiącach, możliwe, że chociażby latkach, winna być ładna i wyrazista. Jaki wobec tego papier można wykorzystać, gdy w grę wchodzą karty biznesowe?

Papier kredowany – to podstawowy materiał do wykonywania wizytówek. Z właściwym nadrukiem wygląda elegancko. Sam papier o ile nie jest niczym zabezpieczony powoduje że kartoniki mogą dosyć prędko się porwać. Dlatego też często bywają dodatkowo uszlachetniane poprzez nakładanie folii. Takie wizytówki nie tylko wyglądają ciekawiej, ale też są chronione przed różnego rodzaju uszkodzeniami, w tym przed starciem i zblaknięciem nadruku, przed rozdarciem czy też postrzępieniem się rąbków. Można wybrać folię która jest matowa, błyszczącą. Może też zostać naniesiony lakier błyszczący na wyselekcjonowanych elementach.

Wizytówki plastikowe – firmy bardzo często decydują się na to rozwiązanie. Jest ono nadzwyczaj trwałe i nie ulega wątpliwości prezentuje się niebanalnie.

Wizytówki z papierów dekoracyjnych – papier metalizowany, z tłoczeniami posrebrzany. Możliwości jest faktycznie sporo, a taka wizytówka na sto procent będzie skupiać uwagę.

Gramatura papieru wizytówkowego

Gramatura to inaczej grubość i twardość użytkowanego papieru. Wizytówki na ogół wykonuje się na papierze kredowym matowym o gramaturze 350g/m2. Nie trzeba sięgać po niższą wartość, większa natomiast może sprawić, że wydruki będą mocniejsze i ładniejsze.

Szlagierem są wizytówki bardziej sztywne produkowane z paru powłok różnokolorowych papierów (tzw. multiloft). O ile na dodatek dorzucimy pociągający pomysł graficzny, wynik może zaszokować wielu .

Zdobienia specjalne na wizytówkach

Współczesne wizytówki są nie tylko drukowane. Dostępne są takie, w których komponenty graficzne są wyciskane albo w inny sposób zdobione. Wszystko w celu, aby zachęcać do siebie potencjalnych klientów. Tłoczenia można stworzyć na każdym typu papieru.

Jak się wyróżnić przy użyciu wizytówki?

Żeby skonstruować niesamowitą wizytówkę warto zawołać o pomoc obeznanego grafika komputerowego. W wypadku wizytówek do zrobienia jest zarówno wybór określonego formatu, jednak najpopularniejszym i zwykle używanym utrzymuje się rozmiar 9 x 5 cm. Ten kaliber jest wykorzystywany w wypadku większości wizytowników i kompanie chcą go respektować. Na pełnym globie wykorzystuje się wprawdzie też inne rozmiary, między innymi. ten szacunkowy do gabarytu karty kredytowej.

Wizytówki przysparzają dużo możliwości inkrustowania – zwłaszcza ważny jest wybór sposobnego rodzaju czcionki. Tutaj trzeba brać pod uwagę specyfikę danej profesji jak i fakt, czy wizytówka ma być oficjalna, czy też możemy pokusić się o jej artystyczny design a także niekonwencjonalny krój czcionki. Zasadą jest z pewnością, żeby krój pisma był wyraźny dla każdego. Wizytówki można ozdabiać również emblematami, logotypem firmy czy też dekoracyjnym tłem.

Wybór papieru

Co pożądane byłoby wiedzieć o tworzeniu wizytówek? Poza ich zaprojektowaniem ważne jest właściwe dostosowanie rodzaju papieru. Drukarnie w chwili obecnej dają gigantyczny wybór nie tylko rodzaju papieru, lecz i zdobienia wizytówek.

W przypadku doboru papieru należałoby zastanowić się nad jego sztywnością – drukarnie oferują papier o puszystej strukturze i niższej gramaturze, jak również dużą gramaturę, która gwarantuje sztywność papieru. Dodatkowo realny jest również wybór tekstury tego podłoża.

Ulepszanie wizytówek

Wiele osób planuje na wysublimowanie wizytówki. Proces ten polega nie tylko na jej ozdabianiu, ale głównie na zapewnieniu większej trwałości. Najpopularniejszym fortelem jest niezbicie laminowanie – specjalistyczna powłoka powoduje, że wizytówka rzadziej się gniecie, dodatkowo trudno ją przerwać. Drugim zabiegiem, który wykorzystywany jest w przypadku wizytówek to typ laminatu – może być on zarówno matowy, jak i błyszczący. Przyjęło się, że matowe wizytówki wysoce lepiej przeczytać.